WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Bozita Köpek Konserve Maması 

Bozita Köpek Konserve Maması 

İnsanların evcil dostları olan köpekleri evlerimizde besleriz. Ve köpeğin doğum anından sonra insana ilk olarak sadık olan bir dosttur. Peki, bu dostlarımızı nasıl beslemeliyiz. Tabii ilk olarak sadık bir hayvanın yani köpeğiniz evinizde ona karşı sevgi ile beslemeniz lazım ve bu sevgiyi köpeğinize karşı göstermelisiniz lazım ki köpeğiniz sizin evinizde rahat ve güvende olduğunu hissedebilsin, bunu algılasın. Bu duyguyu rottweiler köpeğinizin algılaması için köpeğinize her zaman temiz, rahat ve sıcak bir yatak hazırlamalısınız. İçecek olduğu suyunu her gün tazelemelisiniz ve önüne oynayabilmesi için biraz oyuncak koymalısınız. 

Bahçenizde ya da evinizin bir köşesinde sadece köpeğinize ait bir yer ayarlamanız gerekir. Bu nokta çok önemlidir. Köpek o ayırdığınız yerde kendini güvende hissedebilecek bir yer olması lazım. Köpeğinizi, köpekler için pet shoplarda satılan köpekler için özel ilaçlı sabunlar satılmaktadır. Bu ilaçlı sabunları alarak köpeğinizi düzenli ve devamlı olarak yıkamalı ve taramalısınız. İlaçlı sabunun en önemli faydalarından birisi köpeğinizi bit veya kenelerden korumasıdır. Böyle özel sabunlar kullanırsanız köpeğinizde bit ve pireler oluşmayacak ve köpeğiniz tertemiz olacaktır. 

Bu işlem köpeğinizin sağlık açısından çok önemli bir husustur. Sağlık açısı sözünden bahsetmişken köpeğinizin muayenelerini ve aşılarını eksiksiz yaptırın ve siz de köpeğinizin herhangi bir yerinde kesik veya kızarıklık olup olmadığını düzenli olarak kontrol edin. Böyle vakalara rastladığınız zaman, nasıl bir satılık yavru rottweiler  tedavi yapmanız gerektiğini uzmanlardan öğrenin ve köpeğinizi komple baştan sona elinizle kontrol ederek herhangi bir yerinde yara olup olmadığını kontrol edin. 

Zaten elinizi gezdirdiğiniz yerlerde köpek davranış ve hareketlerinden de yara olup olmadığını belli eder. Elinizi gezdirirken canının acıdığını fark edebilirsiniz. Fark ettiğiniz yere çok dikkatli bakın. Köpeğinizi eğitebilirsiniz. Eğittiğiniz köpek diğer eğitilmemiş bir köpeğe göre daha çok güvende olup sizinle birlikte daha çok aktiviteye katılabilir. Köpeğinize olası bir kötü durumlarda ilkyardım uygulayabilmek için ilk yardım eğitimi alabilirsiniz. Siz ilkyardımı uyguladıktan sonra veterinere götürebilirsiniz. İlk yardım almama gerek yok demeyin unutmayın ki ilkyardım hayat kurtarır ve siz de ilkyardım eğitimi alarak köpeğinizin hayatını kurtarabilirsiniz. 

Dilerseniz köpeğinizi kısırlaştırabilirsiniz. Köpeğinizi kısırlaştırarak, diğer köpeklerden gelecek olan hastalıklarda, sağlık problemin önüne geçmiş olursunuz. Köpeğinizin sağlıkaçısından sağlıklı kalabilmesi için yıllık olarak veterinere götürülüp, köpeğiniz üzerinde test yaptırılarak muayene etmesi köpeğinizin sağlıklı olmasını sağlar. Veteriner konusunda en iyi veterineri seçmelisiniz. Köpeğiniz yaralandığında veya çok önemli bir hastalığa yakalandığında eğer ki ameliyat olunması gereken bir yara veya hastalık ise ve ameliyat çok uzun sürecekse o ameliyatı yapabilecek bir satılık rottweiler veteriner seçmeliniz. O yüzden köpeğinizi veterinere her götürdüğünüzde sürekli aynı veterinere götürün ki veteriner sizi ve köpeğinizi iyice benimsesin. Köpeğiniz ile alakalı bütün bakım ve sağlık açısından birçok konuyu anlattık ama anlatmadığımız en önemli bir konu daha var. 

Köpeğinizin beslenmesi. Köpeğinize mama alırken çok dikkat etmelisiniz. Markasını bilmediğiniz ucuz mamalardan sakının, Bozita Köpek Konserve maması köpeğiniz için güvenilir ve alınacak bir köpek mamasıdır. Bozita Köpek Konserve maması içinde en doğal ve taze proteinler bulunmaktadır. Köpeğinizin sindirim açısından da kolay sindirebilir ve köpeğinize kusma, ishal gibi sorunlar yaratmaz. Bu mama içindeki üretilen özel olarak işlenmiş tahıl ile selenyum katkıları sayesinde evcil dost besleyen müşterilerine karşı en iyi ve kaliteli hizmetler sunmaktadır. Bu köpek mamasının en önemli özelliklerinden birisi ise İsveç’te en doğal hammaddeler ile İsveçliler sayesinde üretilip bizim ülkemizde kaliteli bir marka olarak satılmasıdır. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: