WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Brit Care Chicken Breast Tavuklu Kedi Konservesi 

Brit Care Chicken Breast Tavuklu Kedi Konservesi 

Bir kedi sahiplenmek ve evde bir kediye bakmak istiyorsanız, tam anlamıyla karar vermeden önce, düşünmeniz gereken bazı detaylar vardır. Kediyi nereden alacağınız düşünüp karar vereceğiniz detaylardan biridir. Bir sokak kedisini sahiplenmek istiyorsanız, önceliğiniz evinizde bakmak istediğiniz rottweiler kedinin, sağlık kontrollerini yaptırmanız olmalıdır. Kedinin herhangi bir hastalığının olup olmadığı oldukça önemlidir. Sokak kedisini sahiplenip, sağlık kontrollerini yaptırdıktan sonra, veteriner hekiminizle kedinizin aşı takvimini oluşturmalı ve oluşturulan bu takvime uygun davranmalısınız. 

Alacağınız kedi eğer yavru bir kedi ise, annesinden ayrılacak kadar büyük olmasına dikkat etmelisiniz. Annesinin yanında olan ve hala anne sütü ile beslenmeye ihtiyacı olan bir yavru kediyi, annesinden ayırmanız, ona yapacağınız en büyük haksızlık olacaktır. Annesinden zamansız ayrılarak, anne sütünü alması gereken zamana kadar alamayan kediler, daha çok hastalık riski taşımaktadırlar. Anne sütünün yavru kediyi koruyan özelliği nedeniyle, kedinizin hayatı boyunca bu durumdan etkilenmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenle sokaktan sahipleneceğiniz bir yavru kedinin, kesinlikle anne sütü almasına engel olmamalısınız. 

Sahipleneceğiniz kediyi bir pet shoptan alacaksanız, kedinizin cinsini seçme şansına da sahip olabilirsiniz. Pet shopta hangi kediyi alacağınıza karar verirken, kedinin bazı özelliklerine dikkat etmenizde fayda olacaktır. Kedinin gözlerinin çapaklı ve akıntılı olması, kulaklarında akıntı bulunması ve tüylerinin satılık rottweiler yavrusu sağlıklı görünmemesi, pet shoptan alacağınız kedide dikkat etmeniz gereken durumlardan bazılarıdır. Kedinizi evinize getirmeden önce, bazı hazırlıklar yapmanızda fayda olacaktır. Kedinizin evde ihtiyaç duyacağı malzemeleri önceden edinmeniz, kedi eve geldiğinde işinizi kolaylaştıracaktır. 

Bu malzemelerin arasında en önemli olanları, kedinizin tuvalet ihtiyacı için kullanacağı kedi kumu, ona uygun bir yatak ve yemek ile su kabıdır. Kedinize evinizde sadece ona ait olacak bir yer ayırmanız kedinizin evi daha çabuk benimsemesine yardımcı olacaktır. Eve ilk geldiği günlerde ise ona ait olan bu alan, onun rahatlamasını da sağlayacaktır. Ancak kedinizin yemek yemesi için ayırdığınız alan ile tuvalet ihtiyacını karşıladığı alanın farklı yerlerde olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü kediler tuvalet ihtiyaçlarını karşıladıkları yerde, yemek yemekten hoşlanmazlar. Kedinizin size güven duymasını sağlamanız için, özellikle ilk günlerde ona çok yakın bir ilgi göstermeli, çabuk alışmasına yardımcı olmalısınız. 

Kediniz için önemli olan bir ayrıntıda, kedinizin nasıl besleneceğine önceden karar vermeniz olacaktır. Kedinizin iyiliği için beslenmesi konusunda bilmeniz gereken ilk şey, kedinizi hazır kedi maması ile beslemeniz gereğidir. Kedinizi, evde hazırladığınız yemeklerle beslenmeniz, onun sağlığını riske satılık rottweiler atacağınız anlamını taşımaktadır. Kediniz yavru bir kedi ise ve anne sütünden yeni ayrılıyorsa, seçeceğiniz mamanın kalitesi daha da büyük önem taşımaktadır. Anne sütünden yeni ayrılan kedilerin, yeni mamaya sindirim sisteminin alışmasını sağlamak, yeni mamaya yavaş yavaş geçilmesini gerektirir. Kediniz için mama seçimi yapmanız, kediniz için oldukça önemli bir seçim olacaktır. 

Kediniz için seçeceğiniz mamanın, onun sağlığını koruyacağını bilerek seçim yapmalısınız. Kaliteli bir kedi maması seçimi yapmak, kedinize karşı önemli sorumluluklarınızdan bir tanesidir. Brit Care Chicken Breast tavuklu kedi konservesi uzmanların önerdiği hazır kedi mamalarından biridir. Yüksek oranda et içermesi ve düşük tahıl oranıyla dikkat çeken Brit Care Chicken Breast tavuklu kedi konservesi, bu özellikleriyle kaliteli bir kedi maması görüntüsü veriyor. 

 Hayvansal ürünlerin ve et ürünlerinin kullanılmadığı mamanın böylece daha kaliteli olması ve protein değerinin kullanılan gerçek etten dolayı kaliteli olması, kaliteli bir kedi mamasında olması gereken özelliklerden biri. İçeriğinde kedi sağlığını olumsuz etkileyecek zararlı maddelerin bulunmaması da, bu mamanın kalitesini daha da artıran bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: