WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Brekkies Excel Tavuklu Ördekli Kedi Maması 

Brekkies Excel Tavuklu Ördekli Kedi Maması 

Evcil kediler, sahipleri tarafından her zaman bakılmak, şefkat, sevgi ve şımartılmak isterler. Şımarttığınız her dakika, kediniz size daha çok bağlanır ve sizi çok sever. Yıkanmayı da çok severler. Mümkün olduğunca kedinizi haftada 2 kez yıkayabilirsiniz. Ama bazı kediler ise suyu hiç sevmez ve yıkanmaktan rottweiler nefret ederler. Bu gibi nefret konularında kedinizi sık sık yıkayın ki suya alışsın ve yıkanmaktan büyük bir zevk alarak yıkansınlar. Kedinizi banyo ettirirken kediler için özel olarak petshoplarda satılan kedi sabunu var bu sabunla kedinizi yıkadığınız takdirde, kedinizi ne kadar bit, pire, kene varsa hepsini önleyecek ve bir daha bit, pire, kene oluşmasını engelleyecektir. 

Üstelik daha canlı ve parlak bir tüyleri olmasını da sağlayacaktır. Kedinize, evinizin bir köşesinde yer ayırın kedinize sizin için özel olduğunu hissettirin. Ayırmış olduğunuz kedinin evinde yatacak olduğu yeri yumuşak battaniye tarzında bir şey koyun ve kediniz bu yumuşak pamuk bir battaniye sayesinde çok güzel uyku çekmesini sağlayarak, uyku düzenini daha düzenli tutacaktır. Hayvanlar her şeyi algılar. Bu yüzden evinizde diğer bir başka hayvan besliyorsanız, hepsini eşit şekilde sevin ve ayrım yapmayın kedilerin algılama içgüdüselleri güçlü olduğundan dolayı bu hareketi algılayacak, kıskanacak ve size küsecektir. 

Kediniz çok kıl dökebilme riski taşımaktadır. Dökülen olduğu kılın veya tüyün solunum yoluyla ağıza girmesiyle çok ciddi kist hastalıklara neden olabilir. Bu nedenden dolayı hem kedinizin sağlığı açısından hem de sizin sağlığınızın açısından kedinizi her yıkamadan önce, ağzı geniş değil sık olan bir tarak ile taramanızda fayda var. Taradığınız zaman, kedinizin üstündeki oluşan ölü tüyler bu tarağın ağzına takılarak böyle dökülme gibi problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Hemen akabinde satılık rottweiler yavrusu zaten banyoya katarsınız. Kedinizin üstündeki tüy ve kıllar daha canlı bir hal almış olur. Kedinizin canı sıkılmaması, bir şeyler ile onayabilmesi açısından, yatmış olduğu yatağın kenarına, ufak renkli plastik toplar koyabilirsiniz. Kediniz canı sıkıldığında böyle şeyler ile oynamayı çok sevecektir. 

Bu durum kedinizi hem de sizi çok mutlu edecektir. Kedinizin ağız ve diş sağlığı da önemlidir. Bu ağız ve diş sağlığının yanında da aşılar, veterinerlik kontrolleri de çok önemlidir. Yılda bir defa kediniz, rahatsız olmadığı halde, veteriner kontrolüne götürülmesi, herhangi bir oluşabilecek hastalık falan varsa erken teşhis sayesinde çok iyi olacaktır. Kedinizi, tanımadığınız veterinerlere götürmeyin. Uğraşmak istemeyip baştan sağma yapabilir. Sürekli olarak gittiğiniz bir veteriner varsa o veterinere giderseniz kedinizin sağlık ile ilgili problemleriyle en iyi tedavi edecektir. Az önce de dediğimiz ağız ve diş sağlığı yediği içtiği ne varsa hepsi yüzünden kaynaklanabilir. Yedikleri mama dâhil etki edebilir. 

Ucuz mama diyerek kedinizin sağlığı ile oynamayın. Mesela tavsiye edilen kediler için çok uygun Brekkies Excel Tavuklu Ördekli Kedi Maması tüm pet shoplarda satılmaktadır. Kedinize bu mamayı gönül satılık rottweiler rahatlığı ile yedirebilirsiniz. Dediğimiz gibi bu mama, dişleri, diş etlerini ve kedinizin tüm kemiklerini güçlendirmekle, kedinizin vücudundaki tüyleri bile daha parlak ve canlı tutmayı sağlar. İçerisinde, Tahıllar, % 15 oran ile tavuk, % 4 oranı ile ördek parçaları, % 4 oran ile bezelye ve sebze parçacıkları, bitkisel ve tamamen doğal protein, vitamin özleri, hem sıvı hem ise katı yağlar da bulunmaktadır. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: